Doğalgaz Proje ve Mühendislik

Bayrampaşa/İstanbul

Yıldırım Mahallesi, Zafer Caddesi, No:23 34045

İletişim

+90552 416 75 04

E Posta

info@igmmuhendislik.com

Doğalgaz Tesisatı Arıza Tamiri

Doğalgaz tesisatı, doğalgazın evlerde veya iş yerlerinde kullanımına imkan sağlayan bir sistemdir. Tesisat, doğalgazın evlere veya işyerlerine taşınması, dağıtımı, kontrolü ve kullanımı için gerekli olan borular, vanalar, regülatörler, sayaçlar ve diğer ekipmanlardan oluşur.

Tesisatın doğru bir şekilde döşenmesi ve kullanımı, doğalgazın güvenli ve verimli bir şekilde kullanımını sağlar.

Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Doğalgaz tesisatı, doğru malzemelerin kullanımı, boru hatlarının çapı, malzemesi, izolasyonu ve diğer teknik detaylarının belirlenmesi gibi önemli noktalara dikkat edilerek hazırlanmalıdır. Tesisatın doğru bir şekilde döşenmesi, tesisatın ömrünü uzatırken, yanlış döşenmesi ise güvenlik açısından risk taşıyabilir.

Tesisatın döşenmesi işlemi, yetkili ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Montaj işlemi sırasında, doğru boru çapı hesaplaması yapılarak, tesisatın verimliliği arttırılabilir. Ayrıca, tesisatın izolasyonlu olması, dış etkilere karşı korunmasını sağlar ve tesisatın ömrünü uzatır. Tesisatın tamamlanması sonrasında, test ve kontrol işlemleri yapılmalıdır.

Doğalgaz Tesisatı Döşeme

Doğalgaz ekipmanları uygulama, doğalgazın evlerde veya iş yerlerinde kullanılabilmesi için yapılan işlemdir. Bu işlem, doğru malzemelerin kullanılması ve belirli kurallara uyulması gerektiği için yetkili ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tesisat döşeme işlemi, tesisatın büyüklüğüne, türüne ve kullanılacak malzemeye bağlı olarak değişen bir maliyete sahiptir.

Doğalgaz Tesisatı Döşenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gaz tesisatı döşenirken, belirli kurallara ve standartlara uyulması gerekmektedir. Gaz tesisatı ilerleyen süreçte sorun çıkarmaması için dikkatli ve özenli yapılmalıdır. Dikkat edilecek hususlar ;

 • Tesisat, yetkili ve uzman kişiler tarafından döşenmeli.
 • Doğru malzemelerin kullanılması gerekmektedir.
 • Tesisat, doğru bir şekilde döşenmeli ve izolasyonlu olmalıdır.
 • Tesisatın doğru bir şekilde kontrol edilmesi ve test edilmesi gerekmektedir.
 • Tesisatın güvenlik açısından doğru yerlerde ve doğru bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Tesisat uygulama işlemi, belirli kurallara uyulması ve doğru malzemelerin kullanılması gereken bir işlemdir. Tesisatın yapımı, önce doğalgazın kullanılacağı yerin analiziyle başlar ve sonrasında tesisatın döşenmesi ve bağlantıların yapılmasıyla devam eder.

Kombi Değişimi Öncesi, Doğalgaz Tesisat Projesi | Gelişim Doğalgaz Bursa

Doğalgaz Tesisatı Değişimi

 Tesisat değişiminde de hizmet veren ekibimiz, patlayan doğalgaz boruları, kaçak yapan borular gibi konularda da çözüm sağlar. Size hem güvenli hem de konforlu çözümler bulmak istediğinizde ekibimizin uzmanlarıyla çalışarak memnun kalacağınız bir sonuç alabilirsiniz. Profesyonel çözümler ve uygulamalarla yeni nesil tesisat sistemlerinde uzman firmamız size yardımcı olacaktır. Garantili ve güvenilir değişim ihtiyacınız olduğunda 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz. Uzman çözümler ve garantili desteklerle her zaman bize güvenebilirsiniz.

 

Su Tesisatı – Doğalgaz Tesisatı Arızaları İçin Kesin Çözüm - Acil Beşiktaş Tesisatçısı 7/24

Doğalgaz Tesisatı Acil Arıza

Acil doğalgaz tesisatı tamiri ihtiyacınız olduğunda İstanbul Gaz Mühendislik size hızlı çözümler sunacaktır. %100 müşteri memnuniyeti ve garantili onarım sağladığınızda tesisat onarımı ve yeniden kurulumu için her zaman size destek vermekten mutluluk duyacağız. İstediğiniz zaman bize ulaşmak ve mutlu müşteri memnuniyetleri sağlamak için ekibimiz her zaman çalışacaktır. İstanbul’da görevli 23 ekibimiz,

 Avrupa Yakası Doğalgaz Tesisatı Acil Hizmet Noktalarımız

 • Bayrampaşa : Orta, Vatan ve Yenidoğan, Altıntepsi, Cevatpaşa, İsmetpaşa, Kartaltepe, Kocatepe, Terazidere, Yıldırım ve Muratpaşa mahellerinde hızlı kesintisiz acil doğalgaz hizmeti verilmektedir.
 • Gaziosmpaşa : Bağlarbaşı, Sarıgöl, Yenidoğan, Karlıtepe, Yıldıztabya, Pazariçi, Şemsipaşa, Hürriyet, Fevziçakmak, Kazımkarabekir, Mevlana, Karayoları,Yeni Mahalle, Barboroshayrettinpaşa ve Karadeniz mahalleleri çalışma bölgelerimizdir.
 • Esenler: Birlik, Çiftehavuzlar, Davutpaşa, Fatih mahallesi, Fevzi Çakmak, Havaalanı, Kazım Karabekir, Kemer, Menderes, Mimar Sinan, Namık Kemal, Nine hatun, Oruç reis, Tuna, Turgut reis, Yavuz Selim, 15 Temmuz mahallesi
 • Bağcılar:
 • Güngören:
 • Sultangazi
 • Eyüp:
 • Sultangazi :
 • Fatih:
 • Kağıthane:
 • Şişli:
 • Beşiktaş:
 • Bahçelievler
 • Zeytinburnu
 • Bakırköy:
 • Küçükçekmece
 • Arnavutköy
 • Başakşehir
 • Esenyurt
 • Sarıyer
 • Beyoğlu
 • Fatih
 • Çatalca
 • Beylikdüzü
 • Büyükçekmece
 • Silivri

İstanbul Anadolu Yakası Doğalgaz Tesisatı Acil Hizmet Noktalarımız

 • Ümraniye
 • Üsküdar
 • Kadıköy
 • Sancaktepe
 • Tuzla
 • Pendik
 • Kartal
 • Ataşehir

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları İstanbul

Doğalgaz tesisatı fiyatları, tesisatın büyüklüğüne, türüne ve kullanılacak malzemeye bağlı olarak değişen bir maliyete sahiptir. Fiyatlar, tesisatın döşeneceği alanın özelliklerine göre belirlenir ve uygun fiyat teklifleri sunulur.

Doğalgaz Tesisatı Döşeme Fiyatları 2024

Doğalgaz tesisat döşeme fiyatları 2024 yılında diğer tüm sektörlerde olduğu gibi kat be kat artmıştır. Bugün aldığınız ürünün fiyatı yarın gittiğinizde farklı olabiliyor. 1 kaç içinde fiyatlar iki katı değişebiliyor. Tamamen enflasyonla doğru orantılı olarak 2024 yılında da doğalgaz tesisat fiyatları da artarak güncelliğini korumaktadır. 100 m2’lik bir yerin ortalama maliyeti 50.000 TL’dir. 

Sobalı Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Sobalı tesisat fiyatları, belki de yapılacak tesisat içerisinde en maliyetsiz olanıdır. Malzeme açısından çok fazla bütçe ayırmanız gerekmeyebilir. Ancak işçilik, proje ve doğalgaz sobası fiyatı bütçenizi zorlayacaktır. 70 m2  bir alanın ortalama maliyeti 35.000 TL’dir. 

Taksitli Doğalgaz Tesisatı

Taksitli tesisat, gaz tesisatı döşeme maliyetlerinin taksitle ödenmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde, tesisat döşeme maliyetleri daha kolay bir şekilde ödenebilir.

Doğalgaz Tesisatı Maliyet Hesaplama

Tesisat maliyet hesaplama, doğalgazda maliyet hesaplama birazda uzmanlık istiyor. Tesisatın uygulanacağı yer maliyetleri belirleyecektir. Tesisatın uzunluğu (malzeme) kullanacağınız ürünlerin ne kadar olacağını aslında maliyet hakkında da az çok fikir sahibi olmanızda katkısı olacaktır.

Doğalgaz Tesisatı Risk Analizi

Tesisat risk analizi, tesisatın döşenmesi işlemi sırasında karşılaşılacak olumsuzluklar ve zararların minimuma indirilmesi için yapılır.

Doğalgaz Tesisatı İş Güvenliği

Gaz tesisatı iş güvenliği, tesisatın döşenmesi sırasında ve sonrasında iş güvenliği önlemlerinin alınmasını ifade eder. Bu önlemler, gaz tesisatının güvenli bir şekilde döşenmesini ve kullanımını sağlar.

Doğalgaz Tesisatı Kaç Günde Döşenir?

Gaz tesisatı döşenmesi işlemi, tesisatın büyüklüğüne ve kullanılacak malzemeye bağlı olarak değişir. Önce keşif yapılır tesisatın kurulacağı alan tespit edilir. Kazı yapılacak alan varsa hazırlanır. delinmesi gereken yerler delinir nereye ne kadar boru gideceği hesabı yapılarak döşeme işlemine başlanır. Tesisatın uzunluğuna göre bu işlem 1 – 9 arası sürebilir.

Doğalgaz Tesisatı Projesi

Doğalgaz tesisatı projesi, tesisatın döşeneceği alanda yapılacak işlemleri içeren bir projedir. Proje, gaz tesisatının doğru bir şekilde döşenmesini sağlar. Gaz tesisatı projesi, doğalgazın kullanılacağı bir binada veya yapıda, tesisatın nereden geçeceği, kaç tane bağlantı noktası olacağı, boruların çapı, malzemesi, izolasyonu ve diğer teknik detayların belirlenmesini içeren bir taslaktır.

Projede, doğalgazın nereden alınacağı, binada veya yapıda kaç tane doğalgaz kullanım noktası olacağı, doğalgaz kullanım noktalarının nerede olacağı, boru hatlarının nereden geçeceği, kaç tane vananın kullanılacağı gibi konular belirlenir.

Doğalgaz tesisatı projesi  yetkili doğalgaz tesisatçısı tarafından yapılmalıdır. sı gereklidir. Projenin hazırlanması aşamasında, tesisatın kullanılacağı alanda yapılan ölçümler ve incelemeler sonucu, doğru malzeme seçimi ve boru çapı hesabı yapılır. Projenin hazırlanmasının ardından, tesisatın döşenmesi işlemine geçilebilir.

Gaz tesisatı projesi, aynı zamanda binanın veya yapının içinde kullanılan diğer tesisatlarla da uyumlu olmalıdır. Örneğin, sıhhi tesisat veya elektrik tesisatı ile uyumlu bir şekilde hazırlanması gereklidir. Böylece, tesisatların birbirleriyle çakışması veya birbirine zarar vermesi engellenir.

Doğalgaz tesisat projesi, binanın veya yapının mimarisi, kullanım amacı ve diğer teknik detaylarına göre belirlenir. Projenin doğru bir şekilde hazırlanması, tesisatın güvenli bir şekilde kullanımını sağlar. Ayrıca, proje sayesinde, tesisatın döşenme işlemi sırasında malzeme, işçilik ve zaman açısından tasarruf sağlanır.

Doğalgaz Tesisatı Projesi Fiyatları 2024

Doğalgaz tesisatı projesi fiyatları, projenin büyüklüğüne göre belirlenmektedir.  Projenin hazırlanması için belirlenen fiyatlar, projenin detaylarına göre artış göstermektedir. Proje fiyatları, genellikle belirli bir ücret aralığında olmakla birlikte, projenin detaylarına göre farklılık gösterebilir. Projede belirtilen doğalgaz kullanım noktaları, boru hattının uzunluğu ve malzeme kalitesi gibi detaylar, projenin fiyatını etkiler.

Proje fiyat teklifi alırken, fiyatın sadece proje hazırlama işlemi için mi yoksa projenin hazırlanmasından sonra tesisatın döşenmesi işlemi için de mi geçerli olduğu da belirtilmelidir. Projenin hazırlanmasından sonra tesisatın döşenmesi işlemi için ek bir maliyet çıkabilir.

Sıva Üstü Doğalgaz Tesisatı

Sıva üstü doğalgaz tesisatı, tesisatın döşenmesi işlemi sırasında yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde, gaz tesisatı boruları sıva üstünde kalacak şekilde döşenir ve tesisatın estetik bir görünüme sahip olması sağlanır.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Olmalı?

Doğalgaz sistemleri, güvenli ve verimli bir şekilde çalışması için belirli kurallara uygun olarak döşenmelidir. Sağlıklı bir tesisat için aşağıda sıralanan maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Tesisat doğru malzemelerle döşenmeli.
 • Tesisat doğru bir şekilde monte edilmelidir.
 • Tesisat, doğru boru çapı hesabına göre yapılmalı.
 • Tesisat, doğru izolasyon işlemleri yapılarak korunmalıdır.
 • Tesisat, estetik ve kullanışlı bir şekilde tasarlanmalıdır.

Daire Doğalgaz Tesisatı

Daire tesisatı, doğalgazın dairelerde kullanılabilmesi için yapılan bir işlemdir. Bu tesisatın döşenmesi, doğalgazın kullanılacağı dairenin özelliklerine göre belirlenir.

İstanbul Doğalgaz Tesisatı

İstanbul’da tesisat döşeme işlemi, yetkili ve uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Tesisatın döşenmesi işlemi, yetkili firmaların uzman ekipleri tarafından uygulanmaktadır. İstanbul’da tesisat döşeyecek kişiler ya da kurumlar, İGDAŞ’ın belirlediği standartlara uymaları zorunludur. Aksi taktirde tesisat tamamlansa bile onay almayacaktır.

Tesisatın döşenmesi işlemi sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli ve sertifikalı olması, tesisatın güvenli bir şekilde kullanımını sağlar. Tesisatın düzenli bakımı ve kontrolü de önemlidir.

Tesisat Sorunlarında Yanınızdayız

Yeni evinizde tesisat kurulumu için bize güvenebilirsiniz. İşinde uzman olan birçok kişi, tesisat sorunlarının çözülmesinde hizmet vermektedir. Ama bizi tercih ederseniz, güven ve konforun öne çıkacağı çözümler bulabilirsiniz Ayrıca memnun kalacağınız hizmet anlayışımız ve güler yüzlü ustalarımız sayesinde tüm profesyonel çözümlerde size destek veriyoruz. Doğalgaz tesisat kurulumu yaparak kalorifer konforuna ulaşmanızı sağlayan firmamız yetkilileri, uygulama sonrasında da destek verecektir.

Kurumsal Çözümlerde de Hizmetinizdeyiz

Bireysel talepleriniz gibi kurumsal ihtiyaçlarınızda da hizmetinizde olan ekibimiz, öncelikle güvenliğinizi sağlayarak hizmet verir. Ekonomik ve pratik açıdan da avantaj sağlayabileceğiniz firmamız, kurumsal uygulamalarımızın da en iyi biçimde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Konut projeleri, iş yerleri ve açık alanlardaki gaz tesisatı kurulumları söz konusu olduğunda da İstanbul Gaz Mühendislik olarak size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

İletişime Geçin